Pilica Przedbórz wygrała drugie spotkanie wyjazdowe

Przemysław Jafra
Piłkarze Mechanika Radomsko mają znakomitą passę. Wygrali wszystkie spotkania w tym sezonie Przemysław Jafra
Pilica Przedbórz wygrała drugie spotkanie wyjazdowe. W okręgówce Mechanik i LUKS wygrały po raz czwarty.

Zdecydowanie lepiej na cudzych boiskach niż przed własną publicznością grają piłkarze Pilicy Przedbórz. Podopieczni trenera Rafała Rabendy pokonali na wyjeździe UKS SMS Łódź 3:1.

Pierwsza bramka dla Pilicy padła w 39. minucie. Po podaniu Tomasza Wyciszkiewicza, gola głową zdobył Marek Jończyk. Trzy minuty później było już 2:0 po trafieniu Macieja Strojkowskiego. Na początku drugiej połowy Wyciszkiewicz strzelił dla Pilicy trzeciego gola. Gospodarze w samej końcówce zdołali strzelić honorową bramkę.
W lidze okręgowej trwa zwycięska passa Mechanika Radomsko i LUKS Gomunice. Radomszczanie wygrali na wyjeździe ze Szczerbcem Wolbórz 3:0. Podobnie, jak w trzech pierwszych spotkaniach, również w Wolborzu zespół trenera Rafała Ozgi w pierwszej połowie gola nie strzelił. - Mieliśmy kilka okazji do zdobycia bramek, ale nie udało ich się wykorzystać - mówi trener Mechanika.

Na początku drugiej połowy w poprzeczkę trafił Marek Brych. W 54. minucie po podaniu Marka Woźniaka pierwszego gola dla Mechanika zdobył Łukasz Gloc. Drugą bramkę zdobył z rzutu karnego Tomasz Walioszczyk. Na trzy minuty przed końcem meczu wynik ustalił Marek Michalski.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł LUKS Gomunice, pokonując na wyjeździe 2:0 LKS Lubochnia.
- W pierwszej połowie mieliśmy kilka sytuacji do zdobycia gola, ale zabrakło skuteczności - relacjonuje Artur Kowalski grający trener gomuniczan.
W drugiej połowie dwukrotnie strzałami głową popisał się Jacek Bernat, zapewniając swojemu zespołowi komplet punktów.

Pierwszą porażkę w nowym sezonie poniósł Świt Kamieńsk, który przegrał na wyjeździe z Grabką Grabica 0:1. Gol dla gospodarzy padł z mocno kontrowersyjnego rzutu karnego. - Mecz nie był porywającym widowiskiem - mówi Artur Lamch trener Świtu. - Decyzja o przyznaniu rzutu karnego dla gospodarzy to był "wielbłąd" sędziego. Gram w piłkę dość długo i czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

W środę nasze zespoły rozegrały kolejne spotkania. W IV lidze Pilica Przedbórz przegrała u siebie 0:1 z Zawiszą Pajęczno. W lidze okręgowej LUKS rozgromił Włókniarza II Zelów 6:0. Bramki dla gomuniczan zdobyli: Jakub Owczarek (2), Jacek Bernat, Michał Kołodziejwski, Mateusz Hajto, Jakub Kubicz. Wygrał również Mechanik, który pokonał LKS Lubochnia 3:0. Bramki zdobyli: Marcin Antczak (2) i Jakub Buliński. Świtu zremisował z Polonią Piotrków 1:1.. Gola dla kamieńszczan zdobył Artur Lamch.

W niedzielę nasze zespoły rozegrają kolejne spotkania ligowe. W IV lidze Pilica zagra na wyjeździe z WOY Bukowiec Opoczyński. W okręgówce Mechanik z Włókniarzem II Zelów, LUKS z Kasztelanem Żarnów a Świt Kamieńsk ze Szczerbcem Wolbórz.