18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

PUP w Radomsku realizuje program „Szansa na pracę”

Artykuł sponsorowany
PUP w Radomsku realizuje program „Szansa na pracę”
PUP w Radomsku realizuje program „Szansa na pracę” fot. Archiwum
Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku realizuje program „Szansa na pracę”.

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku realizuje program „Szansa na pracę”. Jest to program współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 6.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

-Urząd Pracy pozyskuje środki na walkę z bezrobociem z różnych źródeł, również z Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem tego projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej osób bezrobotnych zamieszkujących na terenie powiatu radomszczańskiego – mówi Andrzej Pawłowski p.o. dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku.

- Uczestnikami projektu są osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, czyli np.: osoby do 25 roku życia, długotrwale bezrobotne, osoby powyżej 50 roku życia, bez kwalifikacji zawodowych, czy bez doświadczenia zawodowego - dodaje Andrzej Pawłowski.

Od 2008 roku w ramach programu na wsparcie dla osób bezrobotnych wydaliśmy prawie 22 mln złotych. Ze wsparcia skorzystało ponad 2400 osób. W 2013 roku budżet projektu wyniósł blisko 5 mln osób. Udzieliliśmy 205 dotacji, skierowaliśmy 147 osób na staże, kolejnych 59 bezrobotnych skorzystało ze szkoleń. Bardzo ważne dla nas jest osiągniecie wysokiego wskaźnika efektywności zatrudnieniowej. Szacujemy że wyniesie on około 70% - informuje Łukasz Więcek, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej.

W roku 2013 ze wsparcia w ramach programu „Szansa na pracę” skorzystało 411 osób.

Jedną z form wsparcia realizowaną w ramach programu „Szansa na pracę” są staże.
- Byłam zarejestrowana w Urzędzie Pracy. Podczas rozmowy z doradcą zawodowym dowiedziałam się, że mogę się ubiegać o staż dla dorosłych jako osoba, która ukończyła 50 lat – mówi pani Jolanta, która odbywała staż w zakładzie krawieckim.

- Jest to bardzo potrzebna pomoc, szczególnie przy kosztach związanych z zatrudnieniem i utrzymaniem pracownika –mówi Pani Halina, właścicielka zakładu krawieckiego, która w roku 2010 otrzymała dotację na rozpoczęcie działalności a teraz zdecydowała się na przyjęcie stażystki – jeśli będzie tylko taka możliwość, będę korzystała dalej ze wsparcia oferowanego przez urząd dla pracodawców – dodaje. Należy podkreślić, że po zakończonym stażu stażystka otrzymała umowę o pracę.

- Staż dał mi możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego oraz podjęcia później pracy, o którą teraz jest bardzo trudno – mówi Pani Marta stażystka, która została skierowana na staż absolwencki w ramach programu „Szansa na pracę”.
- Staż jest świetną formą przygotowania pracownika, przez pół roku można go nauczyć wszystkiego właśnie po to, by mieć później dobrego pracownika – mówi Pan Marcin, właściciel kawiarni w Gidlach, który zorganizował staż a po stażu zatrudnił stażystkę.

Inną formą wsparcia w ramach programu „Szansa na pracę” są jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.
- Pomysł na działalność miałem już od kilku lat. Zdobyłem odpowiednie doświadczenie i postanowiłem rozpocząć działalność gospodarczą. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie dotacja z Powiatowego Urzędu Pracy. Działalność prowadzę od miesiąca, początki nie są łatwe ale z optymizmem patrzę w przyszłość. Moja firma zajmuje się min. projektowaniem wnętrz i mebli - opowiada Pan Krzysztof, który w listopadzie otrzymał dotację oraz rozpoczął działalność gospodarczą.

W ramach programu „Szansa na pracę” organizowane były również szkolenia.
- Zorganizowaliśmy szkolenia z zakresu: palacz kotłów CO, kierowca wózków jezdniowych, nowoczesny sprzedawca, pracownik magazynu z uprawnieniami kierowcy wózków jezdniowych z wymianą butli gazowej, pracownik magazynu z elementami logistyki i obsługą wózków jezdniowych. Skorzystało z nich 59 osób. Należy pokreślić, że tematyka szkoleń jest dobierana pod kontem potrzeb lokalnego rynku pracy. Plan szkoleń jest konsultowany z pracodawcami tak, aby ich uczestnicy mieli szansę na uzyskanie pracy – zaznacza Łukasz Więcek, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej.

- Program „Szansa na pracę” będzie realizowany również w roku 2014, zapraszam zainteresowanych do udziału w nim – zachęca Rober Zakrzewski Starosta Powiatu Radomszczańskiego - Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku w przyszłym roku będzie dysponował kwotą ponad 8 mln złotych. Liczymy na większą współpracę z dużymi i średnimi przedsiębiorstwami z terenu powiatu. Szczególnie zależy nam na współpracy z pracodawcami, którzy wykazują dużą efektywność zatrudnieniową – dodaje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto