Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Urząd Pracy w Radomsku ogłasza nabór wniosków na różne formy wsparcia dla bezrobotnych

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku ogłasza nabory wniosków na poszczególne formy wsparcia w 2024 roku.

Nabory otwarte

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku informuje, że od 29stycznia można składać wnioski o organizację następujących form wsparcia:

 • o przyznanie bonu na zasiedlenie (kwota do 12 000,00 zł);
 • o przyznanie bonu szkoleniowego;
 • o dofinansowanie szkoleń;
 • o dofinansowanie studiów podyplomowych;
 • o dofinansowanie kosztów postępowania nostryfikacyjnego lub postępowania w sprawie potwierdzenia ukończenia studiów na określonym poziomie;
 • o zorganizowanie prac interwencyjnych;
 • o zorganizowanie robót publicznych;
 • o zorganizowanie prac społecznie użytecznych.

Bony na zasiedlenie i prace interwencyjne realizowane będą w ramach środków Funduszu Pracy oraz w ramach projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie radomszczańskim” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021 – 2027, Priorytet FELD.07 „Fundusze Europejskie dla zatrudnienia i integracji w Łódzkiem”, Działanie FELD.07.01 Aktywizacja zawodowa – PUP. Pozostałe formy wsparcia - w ramach środków Funduszu Pracy.

Nabory na wymienione formy wsparcia będą trwały do wykorzystania limitu środków przeznaczonych na ten cel w roku 2024.

Staże

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku informuje, że wnioski o zorganizowanie stażu przyjmowane będą w terminie od 5 do 9 lutego.

Planowane staże realizowane będą w ramach projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie radomszczańskim” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021 – 2027, Priorytet FELD.07 „Fundusze Europejskie dla zatrudnienia i integracji w Łódzkiem”, Działanie FELD.07.01 Aktywizacja zawodowa – PUP.

W pierwszej kolejności wsparcie będzie kierowane do osób bezrobotnych znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Są to następujące grupy osób:

 • kobiety,
 • osoby młode (w wieku 18 – 29 lat)
 • osoby starsze (w wieku 55 lat i więcej),
 • osoby z niepełnosprawnościami,
 • osoby długotrwale bezrobotne (pozostające w rejestrze powiatowego urzędu pracy przez okres ponad 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych),
 • osoby o niskich kwalifikacjach (tj. osoby bez wykształcenia, z wykształceniem podstawowym, ponadpodstawowym, gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym, policealnym).

Zgodnie z dokumentem „Wytyczne dotyczące realizacji projektów z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w regionalnych programach na lata 2021 – 2027”, w przypadku wsparcia osób w wieku 15 – 29 lat, udział takiej osoby w projekcie EFS+ poprzedzony będzie oceną umiejętności cyfrowych. Każdy uczestnik projektu należący do grupy osób młodych, jest zobowiązany do wypełnienia testu kompetencji cyfrowych, w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku. Wynik testu zostanie omówiony z doradcą klienta.

Osoby bezrobotne zainteresowane udziałem w stażu powinny zgłosić się do swojego doradcy klienta, który kwalifikuje do udziału w programie, określa jakie formalności powinny zostać dopełnione: ustala czy określony został Indywidualny Plan Działania i czy wnioskowane wsparcie z niego wynika, uzupełnia dokumenty związane z przystąpieniem do projektu realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oraz sprawdza kompetencje cyfrowe w przypadku osób do 30 roku życia.

Pracodawca lub przedsiębiorca, który chciałby zorganizować staż dla osoby bezrobotnej powinien złożyć wniosek na druku określonym przez Urząd, w ogłoszonym terminie naboru (we wniosku można wskazać osobę bezrobotną, dla której ma być zorganizowany staż).

Zasady organizacji w/w form wsparcia obowiązujące w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku w 2024 r. oraz wszystkie dokumenty potrzebne do złożenia wniosku dostępne są w siedzibie Urzędu oraz na stronie internetowej https://radomsko.praca.gov.pl Szczegółowe informacje można uzyskać również w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku (ul. Tysiąclecia 2, 97-500 Radomsko - Referat Instrumentów Rynku Pracy):

 • bon na zasiedlenie, staże - pokój nr 25 lub pod numerem telefonu: 44 683 73 54 – 56, -58, -62, wew. 12;
 • bon szkoleniowy, dofinansowanie szkoleń i studiów podyplomowych - pokój 19 lub pod numerem telefonu: 44 683 73 54 – 56, -58, -62, wew. 42;
 • prace interwencyjne, roboty publiczne, prace społecznie użyteczne – pokój 28 lub pod numerem telefonu 44 683 73 54 – 56, -58, -62, wew. 65.

Szczegółowe informacje dotyczące realizowanego projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie radomszczańskim” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021 – 2027, Priorytet FELD.07 „Fundusze Europejskie dla zatrudnienia i integracji w Łódzkiem”, Działanie FELD.07.01 Aktywizacja zawodowa – PUP są zamieszczone na stronie internetowej https://radomsko.praca.gov.pl w zakładce „Rynek pracy” – „Programy aktywizacyjne i projekty urzędu”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto