Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W PUP w Radomsku można się starać o dotację na założenie firmy. Maksymalna kwota to 42 tys. zł

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
42 tysiące złotych wynosi maksymalna kwota, o jaką można się starać w urzędzie pracy w Radomsku, a jaka ma pomóc bezrobotnemu założyć własną firmę.

Osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku, zainteresowane rozpoczęciem działalności gospodarczej, mogą złożyć wniosek o przyznanie dotacji na podjęcie działalności gospodarczej. Wnioski przyjmowane będą od 21 do 29 lutego.

Maksymalna kwota o jaką można wnioskować w 2024 roku to 42 000 zł.

W pierwszej kolejności wsparcie będzie kierowane do osób bezrobotnych znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Są to następujące grupy osób:

  • kobiety,
  • osoby młode (w wieku 18 – 29 lat),
  • osoby starsze (w wieku 55 lat i więcej),
  • osoby z niepełnosprawnościami,
  • osoby długotrwale bezrobotne (pozostające w rejestrze powiatowego urzędu pracy przez okres ponad 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych),
  • osoby o niskich kwalifikacjach (tj. osoby bez wykształcenia, z wykształceniem podstawowym, ponadpodstawowym, gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym, policealnym).

W przypadku wsparcia osób w wieku 15 – 29 lat, udział takiej osoby w projekcie EFS+ poprzedzony będzie oceną umiejętności cyfrowych. Każdy uczestnik projektu należący do grupy osób młodych, jest zobowiązany do wypełnienia testu kompetencji cyfrowych, w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku. Wynik testu zostanie omówiony z doradcą klienta.

Należy pamiętać, iż przyznanie wsparcia osobie bezrobotnej powinno wynikać z założeń Indywidualnego Planu Działania – przed złożeniem wniosku o dotację obowiązkowa jest wizyta u doradcy klienta.

Osoby bezrobotne zainteresowane złożeniem wniosku o jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą wziąć udział w zajęciach nt. wypełniania wniosku o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej „Możliwość podejmowania działalności gospodarczej”.

Spotkania odbędą się:

  • 15.02.2024 r. godzina 11.00,
  • 16.02.2024 r. godzina 09.00 i 11.30,
  • 21.02.2024 r. godzina 09.00 i 11.30.

Zapisy na zajęcia będą przyjmowane:
• telefonicznie pod numerem 44 683 73 54 do 56, 58 i 62 wew. 26, 60, 69.
• mailowo: [email protected]; [email protected]; [email protected]
• osobiście w siedzibie Urzędu: stanowiska 6, 7 lub 12.

Regulamin przyznawania dotacji obowiązujący w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku oraz wszystkie dokumenty potrzebne do złożenia wniosku dostępne są w siedzibie Urzędu oraz na stronie internetowej www.radomsko.praca.gov.pl Szczegółowe informacje można uzyskać również w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku (ul. Tysiąclecia 2, 97-500 Radomsko - Referat Instrumentów Rynku Pracy) - pokój 26 lub pod numerem telefonu: 44 683 73 54 – 56, -58, -62 wew. 38.

Szczegółowe informacje dotyczące realizowanego projektu są zamieszczone na stronie internetowej radomsko.praca.gov.pl w zakładce „Rynek pracy” – „Programy aktywizacyjne i projekty urzędu”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto