Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy rok na rynku pracy w Radomsku i powiecie. 9,5 mln zł na wsparcie dla bezrobotnych

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
25 stycznia w Starostwie Powiatowym w Radomsku na pierwszym w tym roku posiedzeniu zebrała się Powiatowa Rada Rynku Pracy.

Uczestnicy wysłuchali raportu dotyczącego stanu i struktury bezrobocia w naszym powiecie. Jak informowała Renata Koska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku wdług stanu na koniec 2023 roku bezrobotni zarejestrowani w PUP stanowili 5 procent ludności aktywnej zawodowo mieszkającej na terenie powiatu (stopa bezrobocia identyczna jak pod koniec 2022 r.).

Wśród 2028 osób bezrobotnych, było 1141 kobiet. Najliczniejszą grupę stanowiły osoby w przedziale wiekowym 45-54 l. (22,7 proc. ogółu).

Analizowano także sprawozdanie z realizacji zadań przez PUP w Radomsku, w tym: wykorzystanie środków i rezerwy Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Rada pozytywnie zaopiniowała podział kwoty 9,5 mln zł z Funduszu Pracy i EFS Plus na rok 2024 na:

  • finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej
  • finansowanie innych fakultatywnych zadań oraz wysokość refundacji środków z Funduszu Pracy w 2024 roku (aktywnych form wsparcia dla pracodawców i bezrobotnych tj. prace interwencyjne, roboty publiczne, środki na podjęcie działalności gospodarczej, wyposażenie stanowiska pracy, staże, bony na zasiedlenie oraz ustalenie czasookresu trwania umów).

Rada pozytywnie zaopiniowała także plan szkoleń grupowych na 2024 rok i finansowania szkoleń dla bezrobotnych, zatwierdziła zmiany w regulaminie organizacji staży, w regulaminie przyznawania jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej oraz w zasadach przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2024 roku.

Uchwalono podział środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2024 roku. Tegoroczny limit przyznany dla powiatu radomszczańskiego wynosi 589 647 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowy rok na rynku pracy w Radomsku i powiecie. 9,5 mln zł na wsparcie dla bezrobotnych - Radomsko Nasze Miasto

Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto